Perfumy damskie – jak ich używać?

2021-06-16

Perfumy damskie są od wieków obecne w naszym życiu. Od ekskluzywnych przedmiotów, dostępnych jedynie najzamożniejszym, stały się elementem codziennego użytku. Czy wiemy jednak jak ich używać? Jakie zapachy są w modzie? Co i kiedy wybrać? Jak nałożyć kompozycję na skórę i ubrania?

Perfumy damskie w zależności od sytuacji

Projektanci mody i twórcy perfum zalecają przestrzeganie pewnych zasad „noszenia” zapachów, biorąc pod uwagę, gdzie i kiedy się wybierasz. Szczególnie ostrożnie powinnaś używać wody toaletowej, perfum w pracy. Zapachy dzienne powinny być miękkie, świeże, a nawet unisex. Ciężkie, korzenne, orientalne zapachy zostaw na wieczór. Zachowaj ostrożność stosując perfumy z feromonami. Są przeznaczone wyłącznie na kameralne spotkania. W restauracji, na bankiecie - zadbaj, aby zapach twoich perfum nie przytłaczał aromatu jedzenia. Należy pamiętać, że ciepło nasila zapachy, zimno – wręcz przeciwnie, trochę je osłabia. Zwróć też uwagę, że zbyt silny zapach jest uznany za – w złym smaku.

Perfumy damskie – praktyczne porady

Możesz używać kilku lub kilkunastu rodzajów perfum, ale powinnaś mieć swój zapach przewodni. Wybierz perfumy najwyższej jakości i użyj go w szafie, w której znajduje się pościel, chusteczki do nosa i twoje rzeczy osobiste. Zdejmij biżuterię przed nałożeniem zapachów, ponieważ niektóre kamienie mogą ulec uszkodzeniu w bezpośrednim kontakcie z perfumami. To samo dotyczy odzieży: niektóre składniki mogą odbarwić futro, pozostawić plamy na jasnym jedwabiu. Perfumy najlepiej nakładać bezpośrednio po kąpieli, prysznicu, na ciało. Rada Coco Chanel: używaj „ciepłych miejsc na ciele” do nakładania perfum. Są to nadgarstki, fałda łokcia, szyja i małżowiny uszne. Włosy również doskonale utrzymują zapach. Wiele ciekawych porad na temat perfum damskich znajdziesz na www.sauria80world.pl/perfumy-damskie-jakie-wybrac-i-na-co-zwrocic-uwage-poradnik/.

Męskie i damskie

We współczesnym świecie podział zapachów na męskie i damskie jest dość powszechnym zjawiskiem. Zaledwie 100 lat temu nie istniały żadne męskie ani żeńskie zapachy. Przedstawiciele obu płci nosili to, co lubią, nie zastanawiając się nad przeznaczeniem perfum czy elementów ubioru. Na przykład zapach róży, który jest obecnie uważany za wyłącznie kobiecy, był dość powszechny u mężczyzn jeszcze w XIX wieku. To Jacques Gerlel wprowadził na rynek pierwszy zapach dla kobiet w 1901 roku. Ten pomysł zyskał prawdziwą popularność kilkadziesiąt lat później, kiedy sprzedażą perfum zajęły się domy handlowe. Dziś podział na damskie i męskie perfumy jest zdecydowanym wymogiem. Jeśli chcesz używać męskich zapachów, to staraj się wybierać te kojarzone z aktywnością sportową lub perfumy letnie o orzeźwiającej bryzie, zapachu owocowym i morskim. Zdecydowanie nie polecamy stosowania eleganckich perfum męskich ani tym bardziej zapachów uznawanych za wieczorowe. Za uniwersalne uważa się jeszcze zapachy cytrusowe oraz tak zwane perfumy drzewne.

@ Copyright 2018