Niecodzienne podejście do piękna i kosmetyki Mokosh

2021-10-07

Właściciele sieci SPA i gabinetów kosmetycznych coraz chętniej sięgają po kosmetyki Mokosh. Docenia się je za ich wysoką jakość. Co warto wiedzieć o firmie Mokosh? Co wyraźnie wyróżnia ją na tle konkurencji? Czym charakteryzują się preparaty i kosmetyki od Mokosh Cosmetics? Odpowiemy sobie na te pytania i wymienimy topowe produkty tej marki. Zapraszamy do ciekawej lektury!


Co warto wiedzieć o firmie?

Mokosh Cosmetics jest absolutnym rodzynkiem na rynku kosmetyków w Polsce. Swą nazwę zawdzięcza słowiańskiej bogini ziemi, płodności, wilgoci i plonów. Zgodnie z wierzeniami Słowian, Mokosz była również odpowiedzialna za sprawowanie opieki nad kobietami. Ciekawy pomysł na nazwę firmy idzie w parze z podejściem do produkcji kosmetyków. Marka czerpie garściami z darów dostarczanych przez matkę naturę. Kosmetyki Mokosh zostały docenione przez świat mediów i salony kosmetyczne. Chętnie sięgają po nie właściciele salonów odnowy biologicznej, doceniając ich wyjątkowość. Firmę doceniono zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Produkty tej marki sprzedają się w wielu krajach na świecie. Mokosh dba o rozwiązania ekologiczne, nie tylko w kontekście produkcji kosmetyków, ale i opakowań dla nich. Praktycznie każdy produkt tego brandu spotykany jest w bezpiecznym, zdatnym do recyklingu opakowaniu.

Kosmetyki Mokosh i ich specyfika

Wspólnym mianownikiem wszystkich produktów tej marki jest przywiązanie do naturalnych składników. W składzie każdego kosmetyku z szyldem Mokosh znajdują się same naturalne, surowce organiczne. Kosmetyki Mokosh nie zawierają syntetycznych składników. Studiując skład dowolnego produktu marki, nie trafimy na pochopne ropy naftowej, parabeny i substancje szkodliwe. Co więcej, produkty nie są testowane na zwierzętach i są w pełni wegańskie. Wyjątkowa ich specyfika przesądza o pewnym sukcesie. Sięgają po nie weganie i ludzie przywiązani do rozwiązań ekologicznych. Warto skupić się na opisie ich popularnych produktów.

Kosmetyki Mokosh dla zainteresowanych

W ramach lepszego zilustrowania nietuzinkowego podejścia do piękna warto wymienić, chociaż kilka produktów tej marki.

  • Aktywna esencja tonizująca Biała Róża. Działa rewitalizująco na skórę, twarz, szyję i dekolt. Zawiera takie składniki jak hydrolat z białej róży, kwas mlekowy, ocet malinowy, kwas haliuranowy, ekstrakt z afrykańskiej brzozy i bioferment z rzodkwi.
  • Specjalistyczny balsam antycellulitowy Mokosh icon Wanilia z tymiankiem. Kosmetyki Mokosh cieszą się sporą estymą wśród pań, ale ten produkt jest wręcz legendarny. W składzie balsamu znajdziemy ekstrakt z traganka, cytryny, nawłoci i ruszczyku. Wszystkie wymienione działają ujędrniająco, a traganek odpowiedzialny jest za procesy metaboliczne tkanki tłuszczowej. Wszystkie te komponenty wchodzące w skład tego jakże popularnego balsamu przeciwdziałają cellulitowi.
  • Peeling solny do ciała Mokosh icon Wanilia z tymiankiem. Zawiera sól z Morza Martwego i moc składników aktywnych, żeby wymienić tylko masło shae, ekstrakt z bergamotki i olej z nasion zielonej kawy. W sposób wielopłaszczyznowy pielęgnuje skórę, wygładza ją i oczyszcza. Polecany przez zadowolone klientki.
  • Masło do ciała Mokosh icon Wanilia z tymiankiem. Produkt ten wydano w dniu trzeciej rocznicy istnienia firmy Mokosh Cosmetics. Ma działanie antyoksydacyjne, oczyszczające i regeneracyjne. Spora ilości botanicznych ekstraktów powstrzymuje wolne rodniki. Składa się z rozmaitych składników, a w ich poczet wchodzą ekstrakt z bergamotki, witamina E, ekstrakt z wanilii oraz tymianku i olej arganowy.

Już na podstawie tych czterech przykładów widać, że sukces marki tkwi w zastosowaniu surowców naturalnych i umiejętnym łączeniu rozmaitych składników aktywnych.

@ Copyright 2018